Anasayfa / iOS Uygulamalar / Apple Clips Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple Clips Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple Clips, tam olarak Apple’ın yayınladığı video ve fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. App Store’da benzer bir çok uygulama varken Apple neden böyle bir uygulama yaptı diye sorarsanız cevabını hemen vereyim. Clips uygulamasının diğerlerinden farklı olmasının sebebi sıradan bir fotoğraf düzenleme sisteminden farklı bir sistem kullanıyor olması. Bu uygulama ile fotoğraf, video ve müzik dosyalarınızı birleştirebilirsiniz. Tüm bunların haricinde farklı özelliklere sahip bir uygulama

Apple Clips Uygulama Özellikleri

Yukarıda bahsettiği gibi fotoğraf, video ve müzik dosyalarınızı birleştirmenizin haricinde, animasyonlar oluşturarak fotoğraf ve videolarınızı animasyonlarla renklendirebilir, çizgi romanlar oluşturabilir ve konuşma balonları ile fotoğraflarınıza açıklama yada ifade ekleyebilirsiniz. Bir diğer önemli özellik ise Animasyonlu Posterler oluşturabilmeniz. Bu kadar geniş bir kullanımı ile Clips uygulaması, Apple’ın vazgeçilmez uygulamasından biri olacağı kesin.

Clips Hangi Cihazlarda Nasıl Kullanılacak?

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Clips uygulaması ilk olarak sadece iPhone ve iPad serisinde kullanılabilecek. Uygulama içerisinde kullanımı için birçok arayüz sisteminin yer alacağı bekleniyor. Fakat söz konusu uygulama henüz yayınlanmadığı için net olarak nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler bulunmuyor.

Apple, Clips uygulamasının iOS 10.3 işletim sistemi ile beraber geleceğini açıkladı. Böylece iOS 10.3 güncellemesini alamayan eski serilerde bu uygulamanın kullanılamayacağını belirtmek gerekir.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır