Anasayfa / iOS / Apple, Eski iOS Sürümlerine Geçişlere İzin Verdi!

Apple, Eski iOS Sürümlerine Geçişlere İzin Verdi!

Dün sabah saaatlerinde Apple’ın, yıllardır geçiş yapılmasına izin vermediği iOS sürümlerine bile geçiş yapılmasına izin verdiği ortaya çıktı.

Uyumlu iOS cihazları için iOS 11’den iOS 10’a, iOS 8’den iOS 7’ye ve hatta iOS 6’ya bile imza desteği verdi. Örneğin, bir iPhone 5 kullanıcısıysanız iOS 10.3.3’den iOS 6.1.3’e bile geri dönüş yapmayı mümkün kıldı.

Tüm iOS sürümlerine geçiş yapmak mümkün olmadı, hatta genel olarak iOS 9 listenin dışında tutuldu. Fakat Apple’ın bu hatası pek çok kullanıcının geçiş yapmayı hayal ettiği sürümleri kapsıyordu. Bu durumun bir hatadan kaynaklı olduğunu tahmin eden kullanıcılar elini çabuk tutarak düşledikleri iOS 6’ya bile geçiş yapmayı başardılar.

Kısa bir süre sonra Apple eski iOS sürümlerine imza desteğini yeniden kesti şu anda her şeyin eskisi gibi olduğu görülüyor. Apple, yaşanılan bu durumun bir hatadan kaynaklandığını açıkladı ancak önemli bir iOS kitlesinin sürümünü düşürmeyi başardığı tespit edildi.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır