Anasayfa / iOS / Apple Harita Dahili Pusula Ayarı Nasıl Yapılır?

Apple Harita Dahili Pusula Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone 3GS’den itibaren tüm iPhone’larda, aygıtınızın yakınındaki manyetik alanın gücünü ve yönünü ölçmek için dahili bir manyetometre sensörü bulunur.

Pusula doğruluğu manyetik veya çevresel parazitlerden etkilenebilir. Apple, AirPods’daki mıknatısların veya diğer imalatçının kulakiçi kulaklıklarının bile bir sapmaya neden olabileceğine dair uyardı. Bu durumla karşılaştığınızda, parazitten uzaklaşabilir veya iPhone’ununuzu 8 hareketi ile hareket ettirerek elle pusula algılayıcısını kalibre edebilirsiniz.

Haritalar’da pusulanın kullanımını yalnızca temel gezinme yardımıyla sınırlamanız için özenle önerilir. Kesin konumu, yakınlığı, mesafeyi veya yönü belirlemek için bu özelliğe güvenmekten kaçınmalısınız.

Apple Haritalar, haritanızla etkileşimde bulunulduğunda otomatik olarak pusula ikonunu gösterir. Pusula, sürüş esnasında dikkati dağıtmak için navigasyon modunda varsayılan olarak devre dışıdır. Gezinirken pusulayı görüntülemek isterseniz, bunu birkaç dokunuşla yapabilirsiniz.

Navigasyon için pusulayı görüntüleme

1) Ayarlar → Haritalar’a gidin.

2) Sürüş ve Gezinme’ye dokunun.

3) Navigasyonda Göster başlığı altındaki Pusula geçişini AÇIK konuma kaydırın.

Haritalar ile gezinirken pusula simgesini görüntüleyecektir.

Apple Haritalar ile pusula nasıl kullanılır

Pusula, Apple Haritalar’da aşağıdakileri yapmanıza izin verir:

  • Görünümü kuzey yönüne hızlıca değiştirin

 

  • Konumunuzu Pusula modunda kilitleme

  • Seyir halindeyken yolda kalın

Kaynak; idownloadblog.com

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır