Anasayfa / Teknoloji Haber / Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

Instagram önceleri sadece iPhone’larda kullanılan uygulama iken Facebook’un Intagram’ı satın almasının ardından Android cihazlarda da kullanılmaya başlandı. Kişisel kullanıcıların yanı sıra, markalar da bu platforma son derece önem vermeye başladı. Tüm bu gelişmelerin ardından, kullanıcılar takipçi sayılarını nasıl artırabileceklerini araştırmaya başladılar. Instagram’da takipçi sayınızı yükseltmek için uygulamanız gereken birkaç adım mevcut. Fakat, “takipçi kazanma uygulamalarını” güvenilir olmamalarından dolayı kesinlikle kullanmamanızı öneririm.

Instagram’a uygun fotoğraflar yükleyin

Öncelikle mevcut takipçilerinizi kaybetmemekle işe başlayabilirsiniz. Bunun için çok fazla ve gereksiz fotoğrafla takipçilerinizin ana sayfalarını işgal etmeyin. Bu adımın ardından, Instagram’ın her çektiğiniz fotoğrafı yayınlayacağınız bir platform olmadığını kabullenin. Yalnızca ilgi çekici içerikleri paylaşırsanız, mevcut takipçilerinizi kaybetmeyeceğiniz gibi, yeni takipçiler edinmeye başlayacaksınız. İnsanlar özellikle, günlük hayatlarında karşılaşmadıkları içeriklere daha fazla ilgi gösterirler.

Kendi sosyal çevrenizi takip edin

Instagram’da takipçi kazanmaya kendi çevrenizden başlayabilirsiniz. Bunun için Facebook, Twitter ve telefon rehberinizde kayıtlı olan arkadaşlarınızı takip etmeye başlayabilirsiniz ve böylece Instagram kullanıcısı olduğunuzu arkadaşlarınızın fark etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Instagram’daki “Arkadaşını Bul” özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun dışında, Facebook, Twitter, Google + vs. gibi sosyal ağ profillerinizde, Instagram profilinizin adresini paylaşabilirsiniz.

Fotoğraflarınıza doğru hashtagler “#” ekleyin

Instagram’da da tıpkı Twitter’daki gibi hashtagler bulunmakta ve kullanıcılar bu hashtagler aracılığı ile ilgi duydukları konular ile ilgili görseller aramaktalar. Bunun için fotoğraflarınıza hashtagler ile beraber paylaşmanız, daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için, fotoğrafınız ile ilgili doğru ve popüler hashtagleri belirlemeniz önemli. Bunun için “Instagram en popüler Hashtagler” adlı yazımı inceleyebilirsiniz. Instagram’da en çok kullanılan hashtagleri ve siz fotoğrafınız ile ilgili hashtag listesini seçip, direkt olarak kopyalayıp, fotoğrafınıza ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede daha fazla kişi fotoğraflarınız görüyor, beğeni ve takipçi sayınız artmaya başlıyor.

Instagram hesabınız diğer sosyal ağlarınıza bağlayın

Instagram hesabınız ile Facebook ve Twitter hesaplarınızı bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede, Instagram fotoğraflarınızı Facebook ve Twitter’da da kolayca paylaşabiliyorsunuz. Bu hem diğer sosyal ağlardaki arkadaşlarınızın fotoğrafları görüp, Instagram kullanıcısı olduğunuzu anlamasına yardımcı oluyor hem de Facebook arkadaşlarınızdan Instagram’a yeni katılan olursa, size bildirim geliyor ve yeni tanıdıklarınızdan haberdar oluyorsunuz.

Takip edin ki takip edilin

Tüm bunların dışında, sizde ilginizi çeken kullanıcıları takip edin ve beğendiğiniz görselleri beğenin. Bu konuda ne kadar cömert davranırsanız, sizden o kadar fazla kişi haberdar olacaktır. Sizde hashtagler üzerinden ilgi duyduğunuz konular ile ilgili aramalar yapın ve beğendiğiniz görselleri beğenin. Eğer bir kullanıcı sizin ilgi duyduğunuz görselleri düzenli olarak paylaşıyorsa onu takibe alın. Ne kadar fazla kişi takip ederseniz, size geri dönüşte o kadar fazla olur. Tüm bu adımları uygularsanız, Instagram takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.

Gelen Aramalar

instagram takipçi hilesiinstagram takipçi arttırma hilesiinstagram takipçi arttırma ücretsizinstagramda takipçi arttırma hilesiinstagram takipçi arttırma programıinstagram takipci arttirmainstagram hileleriinstagramda takipçi hilesiinstagram takip?i artt?rma ?cretsizinstagram takipçi arttırma bedava

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır