Anasayfa / iOS / iOS 10 Efekt Mesaj

iOS 10 Efekt Mesaj

Hatırlayacağınız üzere Apple, Haziran ayında WWDC 16 etkinliğinde mobil işletim sistemi iOS 10’u tanıtmıştı. Tanıtımın ardından ilk beta, 05 Temmuz tarihinde ikinci beta ve geçtiğimiz gün ise üçüncü betayı yayınladı.

iOS 10 Beta 3 ile yapılan performans iyileştirmesinin yanı sıra mesaj gönderimi için Efekt ile gönderim özelliği geldi. Efekt özelliği, animasyonlu ve kişisel yollarla ailenize arkadaşlarınıza daha anlamlı ve eğlenceli mesajlar göndermenizi sağlıyor. Mesajlar, özel bir kutlama yapmak için tüm ekranı kaplayan balonlar, konfetiler veya havai fişekler gibi güçlü animasyonlar, yalnızca gönderdiğiniz arkadaşınız parmağını mesajın üzerinde kaydırdığı zaman ortaya çıkan görünmez mürekkep ve daha kişisel bir dokunuş için el yazısıyla alınmış notlar içeriyor.

Efekt mesaj göndermek için ise, mesajınızı yazıp sondaki ok işaretine basılı tutmanız yeterli. Çıkan menüden Balon veya Ekran seçebiliyorsunuz.

IMG_4741

Ekran seçeneğinde

Çarparak, Sertçe, Hafifçe, Görünmez Mürekkep özelliklerinden herhangi birini seçerek mesajınızı vurgulu bir şekilde göndermek mümkün.

Kutlama havasında göndermek için

Balonlar ile, Konfeti ile, Lazer ile, Havai Fişek ile ve Kayan Yıldız ile çok daha eğlenceli mesajlar gönderebilirsiniz.

IMG_4746

IMG_4747

IMG_4748

IMG_4749

IMG_4750

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

4 yorum

 1. merhaba, beta 3 ü yükledim iphone 6 plus kullanıcısıyım. ok işaretine uzunca bastığımda efektler bende çıkmamakta. sebebi sizce nedir?

  teşekkürler.

 2. Ok işaretine basınca bende de efektler çıkmıyor. Bunu bir yerden aktif etmek mi gerekli acaba ?

  • Cevabı buldum.
   Haberler / İpucu
   iOS 10’da Mesajlar uygulamasının yeni özellikleri nereden açılıyor ve kapatılıyor?
   Giriş Tarihi : 17.9.2016
   Eğer Mesajlar’ın yeni baloncuklu, görünmez mesajlarından yararlanmak için bir seçeneği kapatmanız gerekiyor.
   iOS 10’un en büyük yeniliklerinden biri Mesajlar uygulamasına eklediği yeni özellikler. Apple, Mesajlar’daki değişimle kullanıcıların kendilerini yepyeni biçimde ifade edeceklerini söylüyor.
   Mesaj balonlarının değiştirmek, el yazısı göndermek, gizli mesaj, mesajın arka planına lazer veya balon gibi animasyonlar eklemek, sözcükleri emojilere çevirmek bahsettiğimiz yeniliklerden bazıları. Bu özellikler Hareketi Azalt (Reduce Motion) seçeneği ile açılıp kapatılabiliyor.
   Aslında Hareketi Azalt aktif olduğunda, simgelerin paralaks efekti ve arayüzdeki efektler dahil hepsini kökünden kapatan bir seçenek. Şarjın daha uzun ömürlü olması için bu seçeneğin açık tutulması ve efektlerin kapatılması tavsiye edilir. Şarja gerçekten de belirli bir etkisi var. Apple, Mesajlar’ın yeni özelliklerini Hareketi Azalt’a bağlamış. Yani Hareketi Azalt seçeneğini açarsanız arayüz efektleri başta olmak üzere Mesajlar uygulamasının da yeni özelliklerini kapatmış oluyorsunuz. Bu seçeneği kapalı tutarsanız, Mesajlar’ın yeni özellikleri açık oluyor.
   Eğer daha önce Hareketi Azalt’ı açıp, OTA ile iOS 10’u yüklediyseniz, Mesajlar’da yeni özellikleri görmemeniz sürpriz değil. Sonuç olarak OTA’la gelen güncelleme ayarlarınızı sıfırlamaz. Yeni Mesajlar eklentilerini Hareketi Azalt’ı kapatarak kullanabilirsiniz.
   Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Hareketi Azalt seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır