Anasayfa / iOS / iOS 10 ile Gelen Aramaları Engellemek

iOS 10 ile Gelen Aramaları Engellemek

iOS 10’da “Rahatsız Etme” özelliği sayesinde kafanız rahat kalsın.

Rahatsız Etme özelliği her zaman kullanabileceğiniz bir fonksiyon. Bir kez ayarlama ile telefonunuzdan herhangi bir rahatsızlık olmadan geçirebileceğiniz iyi bir gece uykusu için bütün bildirim ve uyarılar engellenecek. Üstelik bu sizi Wifi – 4.5G’yi kapatma zahmetinden kurtaracak. Çünkü telefonunuzdan herhangi bir şekilde uyarı gelmeyecek.

Geç saatlerde arama alışkanlığı olan arkadaşlarınız varsa, özellikle işinize yarayacak. Rahatsız Etme özelliğiyle aramalarıda engellemiş oluyorsunuz. Yine de acil durumlar için bazı aramalara izin verebilirsiniz. Ayarlar menüsü ana ekranında “Rahatsız Etme” ayarını göreceksiniz. Altında yer alan Bildirimler seçeneğine dokunun ve ardından tekrar Rahatsız Etme‘yi seçin. Bir sonraki ekranda özelliğin nezaman devreye girmesini belirleyebilir ve Hızlı Arama listenzden gelen aramalara izin verebilirsiniz. Hiç Kimse‘yi seçtiğinizde bütün gelen aramalar sessize alabilir ya da tercih edersiniz, “Yinelenen Aramalar” seçeneği ile ilk denemeden sonra üç dakika içinde ikinci defa yapılan aramalara izin verebilirsiniz.

img_1078

img_1079

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır