Anasayfa / iOS / iOS 11.4 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 11.4 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple güncel mobil işletim sistemi olan iOS 11.4 güncellemesi uzun bir beta sürecinin ardından son kullanıcıya sunuldu. Apple, iPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebileceğiniz iOS 11.4 güncellemesi ile hata düzeltmeleri ve yenilikler sağlıyor.

iOS 11.4 Özellikleri Neler?

iOS 11.4 güncellemesi yaklaşık 307 MB büyüklüğünde. İçeriğinde, kullanıcılara daha önceki sürümlerde sunulması beklenen birçok özelliği barındırıyor.

İlk olarak AirPlay 2 özelliği artık kullanıcıların isteğine açık hale geliyor. Bu özelliğin daha önceki sürümlerde yayınlanması bekleniyordu. AirPlay 2 sayesinde müziklerin evinizde farklı cihazlarda tamamen senkronize bir şekilde çalınması mümkün olacak. Yani bir iOS cihaz, HomePod, Apple TV veya Siri ile bir odadan diğerine gittiğinizde müziğinizi de yanınızda götürmüş olacaksınız.

iMessage uygulaması için iCloud desteği geldi. Bu özellik sayesinde kullanıcıların tüm Apple cihazları üzerinden mesajlarına erişmesi artık mümkün hale getiriliyor. Hatta iCloud üzerinde çok ama çok eski mesajlarınızı depolama şansına da sahip oluyorsunuz. Cihazınızda yer açmak açısından da bu özelliğin işlevselliğine dikkat çekmek gerekir. Bir cihazda gerçekleştirdiğiniz değişiklikler tüm cihazlara yansıyor. Mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunacağını da belirtmekte fayda var.

iOS 11.4 güncellemesi için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi menüsünü takip ederek güncellemeyi indirip hemen yükleyebilirsiniz.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır