Anasayfa / iOS / iOS 11’de Batarya Performansı Nasıl?

iOS 11’de Batarya Performansı Nasıl?

Apple’ın 19 Eylül Salı günü yayınladığı iOS 11’i yükleyen bir hayli kullanıcı bataryalarının çok ivedi bittiğinden yakındı. Bu belki bazılarına göre evham gibi gelebilir. Ancak Wandera şirketinin 50.000 cihaz üzerinde yaptığı analiz meseleyi doğruluyor.

iOS 11’de batarya problemi yaşanıyor!

iOS 11’de 3D Touch çoklu görev hareketinin kaldırılması, Kontrol Merkezi‘nden Wi-Fi ve Bluetooth‘un tamamiyle kapatılamaması iOS kullanıcılarının canını sıkıyor. Ancak bir hayli iOS kullanısıcının batarya gibi daha büyük bir problemle karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.

Bilhassa iPhone 7‘den evvelki modellerde batarya iOS 10‘a göre iki kat daha hızlı boşalıyor. Wandera sitesi iOS 10 ve iOS 11 yüklü 50.000 civarında iPhone ve iPad üzerinde yaptığı tahlil neticelerini bildirdi.

Wandera‘nın verilerine göre, bir iOS 10 yüklü cihazın % 100‘den 0’a düşmesi takribi 240 dakika sürüyor. iOS 11’in ortalaması ise 96 dakika. Bir gün evvel satışa sunulan iPhone 8 serisi ve Kasım’da çıkacak olan iPhone X‘te iOS 11‘in batarya açısından daha iyi bir performans göstereceğine net gözüyle bakılırken diğer cihaz sahipleri iOS 11’in ara güncellemelerini beklemek zorundalar.

Apple’ın iOS 11′de yaşanan bu meselesi ne vakit düzelteceği belli değil. iOS 11’de böyle bir mesele yaşıyorsanız Apple iOS 10.3.3‘ü imza atmayı durdurmadan geri dönüş yapabilirsiniz.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır