Anasayfa / iOS / iOS 12.0.1 Yayınlandı! Peki Hangi Sorunlar Giderildi?

iOS 12.0.1 Yayınlandı! Peki Hangi Sorunlar Giderildi?

Apple yeni iPhone modellerinin lansmanını yaptıktan yeni sonra mobil işletim sistemi olan iOS 12‘yi yayınlamıştı. iOS 12 güncellemesini yayınladıktan kısa bir süre sonrada iOS 12.1 güncellemesinin test sürecine başladı. Apple, dün ise iOS 12.0.1 ara güncellemesini, iOS 12’yi destekleyen cihazlar için yayınladı.

iOS 12.0.1 çıktı! İşte gelen yenilikler!

Pek çok yenilik ile yayınlanan iOS 12’den yaklaşık üç hafta sonra yayınlanan iOS 12.0.1 güncellemesi ile kullanıcıların sıkıntı yaşadığı sorunlar giderilmeye başlıyor. Bu sorunların başında ise yeni iPhone modellerinde görülen Wi-Fi ve şarj problemleri olarak tespit edilmiş durumda.

Güncelleme notlarında bazı iPhone XS’lerde Lightning kablosu takıldığında ortaya çıkan şarj olmama probleminin ve 5 GHz’lik kablosuz ağlar yerine 2.4 GHz’lik ağlara bağlanılmasına neden olan Wi-Fi hatasının giderildiği belirtiliyor.

iPad klavyesinde “.?123” tuşları ile ilgili sorunlar giderilirken, bazı video uygulamalarında altyazının görünmemesine neden olan ve Bluetooth kullanımını engelleyen sorunlar iOS 12.0.1 sürümü ile ortadan kalkıyor.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır