Anasayfa / iOS / iOS 12 Beta 1 Yayınlandı! UDID Kaydı Olmadan Test Etmek Mümkün!

iOS 12 Beta 1 Yayınlandı! UDID Kaydı Olmadan Test Etmek Mümkün!

Apple, WWDC 2018 etkinliğinin ardından iOS 12 güncellemesine ait ilk beta sürümünü yayınladı. iOS 12 beta sürümlerinde amaç geliştiricilerin iOS 12 güncellemesine adapte olmasını sağlamak. Yeni güncelleme Eylül ayında tüm kullanıcılar için yayınlanacağından, geliştiricileri test sürümünde uzunca bir süreç beklemekte.

iOS 12’de geriye dönük uyumluluk konusunda herhangi bir taviz verilmedi. iOS 11’in çalıştığı her iPhone ( 5s ve sonrası ) ve iPad modeli, iOS 12 sürümüne güncellenecek. En büyük beklentilerin başında ise performans artışı geliyor.

iOS 12 Beta 1 Yazılım Geliştiriciler için Yayınlandı!

Apple, etkinlinlik esnasında iOS 12 sürümünün yüzde 50 ye yakın performans artışı sağlayacağından bahsetti. Bu sebepten iPhone X gibi yeni cihazların yanı sır, eski iPhone modellerininde performans artışından etkilenmesi beklenmekte.

iOS 12 Beta 1 sürümünü cihazınıza yükleyebilmeniz için cihazınızın UDID kaydının yapılmış yani yazılım geliştirici hesabınızın olması gerekiyor. Fakat yazılım geliştirici hesabınız olmadan da iOS 12 Beta 1 sürümünü yükleyebilirsiniz.

iOS 12 Beta Nasıl Yüklenir?

iPhone veya iPad’iniz ile buraya tıklayarak gerekli adımları uyguladıktan sonra iOS 12 geliştirici profilini cihazınıza yükleyebilir ve geliştirici hesabınız olmadan iOS 12’yi test edebilirsiniz.

Geliştiriciler için yayınlanan beta sürümlerinde, son kullanıcı olarak ciddi hatalar ile karşı karşıya kalabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Apple, iOS 12’nin yanı sıra macOS 10.14, watchOS 5 ve tvOS 12 için ilk beta sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu.

iOS 12 Destekleyen Cihazlar

– iPad Pro (10.5), iPad Pro (2017) iPad 2017, iPad 2018, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4

– iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X

– iPod touch (6. jenerasyon)

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır