Anasayfa / iOS / iOS 12’nin Tanıtılmayan Özellikleri

iOS 12’nin Tanıtılmayan Özellikleri

WWDC 2018 etkinliğinde duyurusu yapıldıktan sonra ilk betası yayınlanan iOS 12′ye ait yeni özellikler keşfedilmeye devam ediyor.

Tanıtılmayan Özellikler

1- AirDrop Şifreleri

Ayarlar > Şifreler & Hesaplar > Web Sitesi ve Uygulama Şifreleri menüsünden şifreler alanına tıklayarak kopyalama ve AirDrop için seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından AirDrop‘u seçtiğinizde, standart AirDrop paylaşım listesi karşınıza çıkıyor ve çevredeki mevcut cihazlar gösteriliyor. Bu sayede farklı iOS 12 ve macOS Mojave 10.14 cihazlar arasında şifreleri AirDrop ile aktarmak mümkün olacak.

2- 3D Touch Seçenekleri

Ana Ekran ikonları için birkaç yeni 3D Touch seçeneği yeni sürüme eklenmiş durumda. Mesela, Notlar uygulamasına 3D Touch yaptığınızda Yeni Belge Tara seçeneği ile çıkıyor. Bu seçeneğe tıkladığınızda doğrudan uygulamadaki belge tarama arayüzüne ulaşıyorsunuz.

Kamera uygulamasına 3D Touch yapıldığında ise yeni QR Kod seçeneği çıkıyor ve doğrudan hali hazırda mevcut olan QR Kod Kamera ekranına gidiyorsunuz.

3- Mesajlarda Kısayollar

Mesajlar üzerinden birisine arama yapmak için bir kişinin tüm kişi kartına girmeniz ya da kişinin avatarı üzerine 3D Touch yapmak gerekiyordu.

Artık, Mesajlar içerisindeki kişi profil fotoğrafı altında yer alan hızlı erişim tuşları üzerinden Sesli Arama, FaceTime Araması ya da Tüm Kişi Kartına erişim mümkün.

4- Yeni Siri Aksanları

iOS 11 içerisinde mevcut olan Avustralyalı, Amerikalı ve İngiliz aksanlarına iOS 12 ile birlikte Güney Afrikalı ve İrlandalı aksanları da dahil oluyor.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır