Anasayfa / iOS / iOS 12’nin Yayınlanma Tarihi Açıklandı!

iOS 12’nin Yayınlanma Tarihi Açıklandı!

Duyurusu yapıldığı üzere 12 Eylül tarihinde Apple lansmanı yapılacak. Apple, mobil işletim sistemi olan iOS 12’yi yayınlamasının haricinde yeni cihazlarını bu lansmanda tanıtacak. Apple’ın bugün iPad ve iPhone kullanıcılarına gönderdiği iOS 12 bildirimi heyecan yarattı.

12 Eylül günü tanıtımı yapılacak tüm cihazlar, iOS 12 yüklü olarak satışa sunulacak. 21 Eylül tarihinde ise destekleyen tüm cihazlara iOS 12 yüklenebilir durumda olacak. Bugün iOS 11 kullanıcılarına gelen bildirimle, iOS 12’nin bazı yenilikleri tanıtıldı. Gelen bildirimde gruplandırılmış bildirimler özelliği ve işletim sisteminin hız odaklı olduğu belirtiliyor.

Apple, ilk defa cihazlarına yeni işletim sisteminin özelliklerini bildirim olarak yolladı. Bu amaçla kullanıcılarını bir an önce yeni işletim sistemine geçirmeyi hedefliyor olması mümkün.

Gruplandırılmış bildirimler özelliği nedir?

Aynı uygulamadan gelen bildirimler, ayrı ayrı olarak bildirimler panelinde gözükmekte. Özellikle WhatsApp ve benzeri mesajlaşma uygulamalarında tam bir kaos alanına dönen bildirimler paneli, artık çok daha düzenli şekilde gözükecek. Aynı tarz bildirimleri tek çatı altına toplayan bu özellik sayesinde, kullanıcı deneyimini oldukça iyileştirilmiş olacak. Android kullanıcılarının çok uzun süredir sahip olduğu bu özelliği, sonunda iOS kullanıcılarına da sunuluyor olması kullanıcıları heyecanlandırdı.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır