Anasayfa / iPhone / iPhone SE 2, Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı!

iPhone SE 2, Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı!

Yeni teknoloji haberleri arasında iPhone SE 2 son günlerin en sıcak başlıklarından biri. Apple’ın iPhone X teknolojisini daha uygun ve ekran boyutu olarak daha küçük bir telefonla tekrar piyasaya sürme planının bir parçası olan iPhone X SE, oldukça kısa bir süre içinde resmen tanıtılabilir.

Son birkaç gündür internette yer alan haberlerde, Apple’ın 27 Mart 2018 tarihinde Chicago‘da düzenleyeceği lansmanda yeni iPad ve MacBook modellerini tanıtması bekleniyor. Apple,  geçtiğimiz yıl Mart ayında etkinlik düzenlemeden yeni iPad modellerini (uygun fiyatlı) duyurmuştu. Bu yıl etkinlik yapması Face ID’li iPad ve belki de iPhone SE 2 yi tanıtabileceği anlamına geliyor.

Akıllı telefon meraklılarının hatırlayacağı üzere ilk iPhone SE modeli 2016 yılında satışa sunulmuştu. O dönemki iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin görece başarısız satışlarının ardından Apple, çareyi bu ara modelde bulmuş ve düşen satış rakamlarını bu telefonla kapatmak istemişti.  iPhone X’u pahalı yapan nedenler arasında OLED ekran dışında TrueDepth kamera sistemi ve sensörler yer alıyor. Dolayısıyla düşük maliyetli olması gereken yeni nesil iPhone SE’de bu özelliklerin olması zor.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır