Anasayfa / Mac / iTunes çalma listelerini ayrı pencerelerde nasıl açarım?

iTunes çalma listelerini ayrı pencerelerde nasıl açarım?

Eski iTunes sürümlerinde, çalma listesini ayrı bir pencerede kolayca açabiliyorduk. Hem büyük bir zaman kazandıran hem de üretkenliğinizi yansıttığınız büyük bir özellikti.

Bilinmeyen nedenlerle, Apple, bu işlevselliği tek pencere iş akışında elden geçirilen iTunes 12 güncelleştirmesinden kaldırdı.

Neyse ki, şirket yeni pencerelerde iTunes 12.6 ile çalma listelerini açma özelliğini yeniden başlattı. Mac için iTunes’u kullanarak çalma listelerinizi ayrı pencerelerde nasıl açılacağı adım adım aşağıda anlatıyorum.

Çalma listeniz yeni bir iTunes penceresinde nasıl açılır

1) Mac’inizde iTunes’u başlatın.

2) Sol üst köşeye yakın bir menüden Müzik‘i seçin, sonra Kitaplık sekmesini tıklayın.

3) Sol sütunda, sağdaki tıklatarak veya Ctrl (^) tuşunu basılı tutarak tüm oynatma listeleri başlığının altındaki çalma listenizi seçin ve açılan menüden Yeni Pencerede Aç seçeneğini seçin.

Bu, mesajın üst kısmında gösterildiği gibi, seçilen çalma listesini içeren yeni bir iTunes penceresi açacaktır.

Şarkıları çalma listesi pencereleri arasında istediğiniz gibi sürükleyebilir ve istediğiniz gibi ayrı pencerelerde birçok çalma listesi açabilirsiniz.

Apple Müzik çalma listesini yeni bir pencerede açma

Apple müzikteki çalma listeleri, iTunes arşivinizde olmadığı sürece ayrı pencerelerde açılamazlar. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1) Mac’inizde iTunes’u başlatın.

2) Pencerenin sol üst köşesinin yanındaki açılan menüden Müzik‘i seçin, sonra Kitaplık‘ğı veya Senin İçin sekmesini tıklayın.

3) Apple Müzik’te bir çalma listesi bulun ve bağlamsal menüyü getirmek için çalma listesi grafiklerinin sağ alt köşesindeki üç noktayı tıklayın, ardından Kütüphaneye Ekle seçeneğini seçin.

4) Seçilen Apple Müzik çalma listeniz artık iTunes arşivinizde Kütüphane sekmesine geçin, sol taraftaki Apple Müzik Çalma Listeleri başlığının altınada sağ tıklayın, ardından Yeni Pencerede Aç komutunu seçin.

Bunun gibi, kitaplığınızdan seçilen Apple Music çalma listesi yeni bir pencerede açılır.

iTunes çalma listeleri pencereleri ve Bölünmüş Görünüm

Maalesef, iTunes’daki çalma listesi pencereleri, macOS’un kullanışlı Bölme Görünümü özelliğini desteklemez.

iTunes, Bölme Görünümü’nü düzgün şekilde desteklerse, bir çoklu görev özelliği olabilir. Diğer bir deyişle, ana pencerede iTunes arşivinize göz atamaz ve favori çalma listesini macOS’un Bölünmüş Görünüm modundaki ayrı bir pencerede bulamazsınız.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır