Anasayfa / Gezi / Madame Tussauds İstanbul Müzesi

Madame Tussauds İstanbul Müzesi

Ünlü isimlerin balmumu heykellerinin yer aldığı, dünyanın en çok bilinen ve sevilen müzesi olan Madame Tussauds 21. müzesiyle 28 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da açılıyor.

s-923334f0c3f332025b53e0ace87bfb0a417ac0fb

Müzede Yer Alan İsimler

Müzede dünyadan ve Türkiye’den tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından yaklaşık 60 ünlü ismin yer alıyor.

aahlim_js0ylhs8_42cpdq

Mustafa Kemal Atatürk, Zeki Müren, Steve Jobs, Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Barış Manço ve Mimar Sinan gibi isimler yer alıyor. Ayrıca kimlerin olduğunundan bahseden Madame Tussauds İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner  Hz. Mevlana’nın figürünün de yer alacağını söyledi ve ekledi: “Minyatürler dışında Hz. Mevlana’nın belirli bir resmi olmadığı için, Hz. Mevlana’nın heykeli, 22. kuşaktan torunu Faruk Çelebi’nin vücut hatları kullanılarak oluşturuldu.” dedi.

Toplantı sonunda, Barcelona’da forma giyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi ve ünlü pop şarkıcısı Madonna’nın balmumu heykelleri basın mensuplarına gösterildi.

0sns2abzy0agtg_vrijneg

Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek.

iqslqgqo7ei5xkkmk5e3pw

Madame Tussauds Müzesine Nasıl Gidilir?

Madame Tussauds İstanbul, İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasının ilk iki katında, 2 bin metrekarelik alanda konumlanacak.

Grand Pera Adresi: Cercle d’Orient Binası İstiklal Cad. No:56/58 Beyoğlu / İstanbul

Taksim’e herhangi bir toplu taşıma aracı ile İstanbul’un her yerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Taksim Meydanı’ndan sonra İstiklal Caddesi üzerinden Grand Pera’ya ulaşabilirsiniz.

Madame Tussauds Müzesi Giriş Ücreti

Madame Tussauds İstanbul haftanın 7 günü 10:00- 20:00 saatleri arasında hizmet verecek. Ortalama ziyaret süresi 1 – 1,5 saat arasına olacak. Müzeye son giriş saati 19:00 ve 0-3 yaş için giriş ücretsiz. Müzede öğrenci bileti uygulaması kimlik ibrazı ile geçerli.

Madame Tussauds Online Öğrenci Bileti: 30 TL, Online Yetişkin Bileti: 38 TL

Buradan Online Bilet alabilirsiniz.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır