Anasayfa / iOS Uygulamalar / Tıpkı Apple Haritalar gibi, Google Haritalar’da artık aracınızı park ettiğiniz yeri hatırlıyor.

Tıpkı Apple Haritalar gibi, Google Haritalar’da artık aracınızı park ettiğiniz yeri hatırlıyor.

Google, Google Haritalar içinde iPhone, iPad ve iPod touch’da kullanımı kullanışlı yeni bir park hatırlatma özelliği sunduğunu açıkladı. Apple’ın uygulaması gibi Google Haritalar, iPhone’unuzun USB ses veya Bluetooth kullanarak arabanıza bağlanmasını gerektiren otomatik park tespiti sayesinde park edilmiş aracınızın konumunu manuel olarak kaydettirmenizi gerektirmiyor.

iPhone’unuzu USB ses veya Bluetooth kullanarak arabanıza bağlarsanız, Google Haritalar bağlantısını kesip çıkarsanız bile park yerinizi otomatik olarak haritaya ekleyecektir.

Bu özelliğin yanı sıra Google’ın uygulaması, park yerini manuel olarak haritaya eklemenizi sağlar-sadece mavi noktaya hafifçe dokunun ve ardından “Park yeri olarak ayarlayın” ı seçin. Kaydettiğiniz park yerleri haritada uygun bir park etiketi ile gösterilir.

Dokunduğunuzda, aşağıdakileri yapmanıza izin veren ek seçeneklere sahip bir menü ortaya çıkar:

  • Arkadaşlarınızla park ettiğiniz yerleri paylaşın (birisiyle buluşursanız kullanışlıdır)
  • Park alanınızın resimlerini görüntüleyin (park yerinizi tanımanıza yardımcı olması için)
  • Park noktanızın bir görüntüsünü kaydedin
  • Park yerinize bir not ekleyin (park edilmiş aracınızı daha hızlı bulmak için)
  • Park sayacınızın ne zaman tükeneceğini hatırlatıcılar oluşturun
  • Park noktanıza bir not ekleyebilirsiniz (“3. seviye”, “nokta 35” vb. Gibi) ve -bir sayacın önüne park ettiyseniz- sayacın geçerliliğini yitirmek üzere on beş dakika önce bir hatırlatma uyarısı bile alabilirsiniz ( Şu an Apple Haritalar’da bulunmayan çok kullanışlı bir özellik).

 

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır