Anasayfa / iOS / Tiyatro Modu Nedir? Nezaman Gelecek?

Tiyatro Modu Nedir? Nezaman Gelecek?

Apple hayranları henüz iOS 10.2.1’in final sürümü yayınlanmadan, 10.3’ün yakın zamanda test edilmeye başlanacağının duyulmasından dolayı heyecanlandı. 10.3 güncellemesinin getireceği beklenen en büyük yenilik olan “Tiyatro Modu” gündemi meşgul etmeye şimdiden başladı.

Karanlık mod olabilir mi?

iOS 10.3’ün tiyatro modu ile geleceğini ortaya atan Sonny Dickson ile görüşme yapan 9to5mac sitesi çalışanı, tiyatro modunun aslında karanlık modun gelişmiş hali olabileceğini açıkladı.

Dark Mode (Karanlık Mod) iOS 10 tanıtılmadan önce dillendirilmişti. Hatta bu mod ile ilgili geliştiriciler iOS 10 sistem dosyalarında bazı ipuçlarına rastlamışlardı. Fakat Apple, Dark Mode özelliğini sunmadı. 1OS 10.3 ile birlikte bu özellik muhtemelen gelecek.

Tiyatro modunun işlevi ne olacak?

Dickson’dan alınan bilgiye göre kontrol merkezine popcorn simgesi ile gelecek olan özellik, iOS sistemine hakim olarak çalışacak. Yani bu özelliğin çalışma sistemi Night Shift gibi olacak.

Tiyatro Modunun, iPhone ve iPad’in ışığının sinema ve tiyatro gibi ortamlarda rahatsızlık vermemesi için getirilen bir yenilik olduğu tahmin ediliyor. Bu modda kullanılan iOS cihazların ekran ışığı tamamen kısılarak hem kullanıcıya hem de çevresindekilere rahatsızlık vermesi önlenecek. Tiyatro modu ile ilgili detaylı bilgiye 10 Ocak’ta iOS 10.3’ün ilk betasının geliştiricilere yayınlanmasının ardından ulaşılacak.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır