Anasayfa / Teknoloji Haber / Twitter’da Takipçi Sayım Neden Azalıyor?

Twitter’da Takipçi Sayım Neden Azalıyor?

Dün akşam saatlerinden itibaren yüksek takipçili hesaplarda, takipçi sayıları azalmaya başladı. Bu takipçilerin azalması bugünde devam etti. Peki bunu sebebi nedir?

Twitter konu hakkında bir açıklama yaparak, yıllar boyunca durumlarında ani değişiklikler görülen hesapların kilitlendiğini bildirdi. Twitter bu işlem öncesinde hesap sahiplerine ulaşarak hesaplarını doğrulamalarını veya parolalarını yenilemeleri belirtmişti. Bu konuda hassasiyet göstermeyen kullanıcıların hesapları oturum açamayacakları şekilde kilitlendi. Kilitli hesapların takipçi sayılarının düşürüldüğününde altı çizilerek, birçok profilde görüntülenen takipçi sayısının azabileceği ifade edildi.

Twitter’ın açıklamasına göre, kullanıcıların çoğu 4 veya 4’ten daha az takipçi kaybedecek. Çok daha geniş sayıda takipçiye sahip olanlar ise takipçi sayılarında daha ciddi bir düşüş görecek.

Spam veya Bot’ların Kilitli Hesaplardan Farkı Ne?

Kilitli hesaplar genellikle gerçek insanlar tarafından oluşturulmuştur ancak hesabın hâlâ aynı kişi tarafından kontrol edildiği onaylanamamaktadır.

Spam hesaplar (bot hesaplar olarak da adlandırılmaktadırlar) tipik olarak ilk günden itibaren spam davranışları sergilerler. Bunlar Twitter tarafından giderek artan kolaylıkta tespit edilebilmekte ve otomatik olarak kapatılabilmektedir.

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır