Anasayfa / iPhone / Yeni Model iPhone’ların Türkiye’de Satışa Çıkış Tarihi ve Fiyatları Belli Oldu!

Yeni Model iPhone’ların Türkiye’de Satışa Çıkış Tarihi ve Fiyatları Belli Oldu!

Apple, iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin Türkiye’de satışa çıkacağı resmi tarihi web sitesi üzerinden duyurdu. 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, modelleri yurt dışında uzun süredir satılmaktaydı. Türkiye’ye gelmeleri merakla beklenen telefonlar, resmi açıklamaya göre 30 Kasım 2018 tarihinde ülkemizde satışa çıkıyor. Direkt olarak Apple tarafından açıklanan bu tarih, modeller için çok az kaldığını gözler önüne seriyor. Şirket modellerin fiyatlarını henüz paylaşmıyor. Ancak TurkcelliPhone Xs için 9.899 TL, iPhone Xs Max için 10.799 TL ve uygun telefon iPhone XR içinse 7.399 TL Ön Satış fiyatını belirlemiş durumda.  Bu fiyatlar ile Türkiye pazarında işleri çok zor görünen telefonlar, genel olarak yurt dışında da oldukça pahalı bulunuyor. Bu yüzden şirketin satışları istenilen düzeyin oldukça altında seyrediyor.

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max ve iPhone XR Düşen satışlar nedeniyle şirketin iPhone X üretimine yeniden başladığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Özellikle XR modelinden umduğu satış başarısını elde edemeyen firma, durumu şu an yüksek karlılık düzeyiyle dengede tutuyor. Ancak pazar genel olarak küçülüyor ve bundan en çok amiral gemisi modeller etkileniyor.

Fiyatlar için kaynak; Turkcell

Hakkında ethem

Not: http://www.ethemkiyak.com‘un Apple veya Türkiye’deki yetkili satıcıları ile herhangi bir ilişkisi veya bağı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sitede yazılanlar resmi bilgiler veya açıklamalar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Yukarı Kaydır